Logo-fn
UKB19-2009
UKB19-2009
UKB19-2009
UKB19-2009
UKB19-2009
UKB19-2009
UKB19-2009
UKB19-2009
UKB19-2009
UKB19-2009
UKB19-2009
Lượt xem : 2538
*** USA IMPORT TAX - when "de minimis ” rule end - DON’T WORRY !
For USA customers only : In case you have to add pay for import tax because " de minimis " rule end.
You just need to send me the receipt. I'll send back money ( import tax ) to you.
This notice is valid until if any change US’s tariff policies.
Thank you !
*** A unique handmade instrument worth collecting
If you would like to purchase a bulk order, please contact with me for SPECIAL DISCOUNT
( The wood stand is not included )
WE ACCEPT CUSTOM ORDER !
Let me know what you'd like and we'll make it work !
A Music Instrument is a great gift for any occasion to your Wife, Husband, Children, Friends……..
Don’t hesitate to contact us via email :   bruceweiguitar@yahoo.com.tw     for further information
Detailed Product Features :
SOFT-BAG INCLUDE
Top Material : Solid Curly Hawaiian Koa
Back & Sides Material : Solid Curly Hawaiian Koa
Strings : Aquila Strings
Headplate Material : Solid Macassar Ebony
Fretboard Material : Solid Macassar Ebony
Bridge Material : Solid Ebony
Nut & Saddle Material : Real Buffalo Bone
Finish : Polished Satin
Scale Length : 19"
Overall Length : 30 3/8" (770 mm)
Body Width : 11" ( 278 mm )
Body Depth : 74 mm
Fingerboard Width At Nut : 38 mm
Fingerboard Width At 12th Fret: 46 mm